Chovatelská stanice Bernských salašnických psů


Jak jsem si vybrala berňáky

Mým prvním psem byla německá ovčanda Besinka, se kterou jsme byly pravidelnými návštěvnicemi cvičáku a splnily jsme ZM, ZVV1 a ZPO1. Besinka mě věrně doprovázela celých 13 let, a po její smrti jsem chtěla s aktivním výcvikem a kynologií skončit.

Dalšího psa jsem nechtěla. Jenže člověk míní, a návštěva hor mění. V roce 2004 jsme na horách potkali okouzlující trojbarevné krasavce a bylo jasno. Začalo hledání berňáka a v roce 2005 si nás našla ta pravá. Při návštěvě chovatelské stanice si mě vybrala Grimma.

Po příchodu rozverného štěňátka domů stejně mé kroky vedly za kamarády na cvičák, kde jsem dodnes členem. S Grimmou jsme složily několik zkoušek (mj. ZPO1) a kromě toho jsme se zúčastnily celé řady výstav. Grimma je totiž nejen šikovná, ale rozená krasavice a výstavní talent.

Jak vznikla ch.s. Bohemia Catulus

Po prvních výstavních i pracovních úspěších jsem si chtěla odchovat stejně zdatnou psí holčičku jakou je Grimma. Tak vznikla v roce 2007 ch.s. Bohemia Catulus. Ale opět, člověk míní... a přišla Alis Bohemia Catulus (kdo zná naši Alici, pochopí :-).

Současnost

Dnes se zúčastňuji s holkama psích výcvikových táborů jako výcvikář a předávám své zkušenosti dál. Přece jen se o něco více věnuji výcviku než chovatelství. A tak má Alice za sebou svůj první vrh B (v roce 2012) a na jaro 2014 plánujeme její druhý vrh C.